Dobierz rozmiar

Jak dobrać stanik?

Właściwie dobrany stanik to klucz do pięknej sylwetki i dobrego samopoczucia. Jakie cechy wyróżniają idealny biustonosz? Wygoda, dopasowany obwód i miseczki oraz długość ramiączek, a także staranne wykonanie i... piękny design. Bielizna to jedna z najlepszych przyjaciółek kobiet! Pozwólmy jej o nas zadbać i sprawdźmy, jak dobrać stanik.

1. JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI BIUSTONOSZ ???

Czy zastanawiałaś się jak odpowiedni rozmiar biustonosza jest dla ciebie najlepszy??? Zdecydowanie większość z nas nie wie, jak dobrać odpowiedni dla nas stanik, by ten spełniał w 100% swoje zadanie. W takim razie istotne jest wybranie odpowiedniej miseczki, ramiączek i obwodu. Każdy z tych elementów ma ogromne znaczenie. Niewłaściwy dobrany stanik może powodować wadę postawy, w niewłaściwy sposób podtrzymywać biust lub być niewygodny. Dlatego Właściwie dobrany stanik to klucz do pięknej sylwetki i dobrego samopoczucia. Wiec jak dobrać stanik, żeby spełniał swoje funkcje? Jak dobrze się zmierzyć w domu nie potrzebując pomocy profesjonalnej brafitterki?? Warto poświecić chwile i dobrze się zmierzyć aby ustalić który rozmiar do nas pasuje.

2. Co potrzebujemy przy doborze biustonosza?

Każdy rozmiar biustonosza jest wyrażany przez szereg liczb i liter, np. 85C. Każda z tych liczb oznacza obwód stanika, natomiast pod literą znajduje się rozmiar miseczki. W chwili mierzenia dobrze mieć na sobie jakiś miękki biustonosz. Na pewno trzeba również przygotować centymetr krawiecki biedzie on nam potrzebny aby zrobić 2 pomiary.

1) Zmierzyć obwód pod biustem

2) Zmierzyć obwód w biuście

3. Jak dobrze zmierzyć obwód pod biustem ???

Stań bez biustonosza i za pomocą miarki, zmierz obwód tuż pod piersiami. Zwróć uwagę na to, by centymetr krawiecki przykładać dosyć ciasno ale i też aby leżał równo z przodu, jak i z tyłu ciała. Pomiar trzeba dokonać przy postawie wyprostowanej. Jeśli twój wynik jest co 5 cm np. 90 lub co 95 to jest to twój rzeczywisty obwód. Jeśli jednak masz np 92 cm to odejmujemy 5 cm i dopiero wówczas zaokrąglić do najbliższej piątki. W tym wypadku, jeśli nasz obwód pod biustem wyniesie np. 92cm, to przymiarki biustonosza zaczniemy od rozmiaru 85 (92– 5) = 87, po zaokrągleniu = 85.

Dlaczego zaniżamy?? Ponieważ obwód w biustonoszu się rozciąga pod wpływem dłuższego użytkowania stanika.

Infografika

4. Jak dobrze zmierzyć obwód w biuście ???

Przeważnie obwód w biuście mierzymy na stojąco, w biustonoszu miękkim. Pomiaru dokonuje się w najszerszym miejscu biustu czyli na wysokości brodawek. Panie, które posiadają mniej jędrne piersi, powinny mierzyć obwód w biuście, pochylając się lekko w przód .W tym przypadku nie ściskamy mocno centymetra.

By obliczyć wielkość miseczek, od odczytanego pomiaru należy odjąć obwód pod biustem.

Obwód w biuście (2) – obwód pod biustem (1) = wielkość miseczki

Uzyskany w ten sposób wynik trzeba porównać z tabelą rozmiarów biustonosza. W ten sposób ustalisz jaki jest twój rozmiar miseczki. Wykorzystaj tez kalkulator rozmiarów , wystarczy zmierzyć obwód pod biustem i w biuście i wpisać wyniki.